header

Zelená + aktuality z HIMYM světa

Autor: Tomes | Datum: 23.1.2012 18:57:50

17. březen je svátkem Irů po celém světě, všechno se barví na jeden den do zelena. Svátek byl několikrát zmíněn i v seriálu How I met your mother ( Jak jsem poznal vaši matku). Barney se v téhle tradici našel jak je vidět na obrázku… Protože jsme si vědomi nedostatečného multimediálního obsahu na Playbooku (nyní už celkově k seriálu HIMYM), přilétá první vlaštovka. Jak jinak než zelené pozadí plochy s Robin, příště si vybereme jinou postavu ze seriálu, aby Robin nechodila příliš s nosem nahoru, že má jako jediná wallpaper na našem webu. Pokud tě zajímá tenhle svátek, máš několik možností, z niž nejjednodušší je vygooglovat co se dá. Na web přiložím úryvek článku z české wikipedie se základními informacemi :

Je to státní svátek v Irské republice, na ostrově Montserrat a v kanadské provincii Newfoundland a Labrador. V mnoha zemích po celém světě jsou také jeho oslavy oblíbené, ačkoli tam nemá status oficiálního svátku. Největší oblibu má v USA, Kanadě a Austrálii, kde žije mnoho lidí irského původu, ale obzvlášť v posledních letech si získává oblibu i v celé Evropě. Lidé po celém světě ho slaví především hudbou, tancem a popíjením tmavého piva. Poznávacím znamením pro příznivce svatého pastýře, který přinesl do Irska křesťanství, je i zelený trojlístek. Lidé ho v den Patrikova svátku nosí namalovaný na obličeji nebo si jím zdobí oděv. Všeobecně je pro svatého Patrika i Irsko typická zelená barva, což se v den svatého Patrika projevuje zejména nošením zeleného oblečení. Lidé v tento den jedí zelené jídlo. Těstoviny, zelenou zmrzlinu.


Notice: Uninitialized string offset: 1 in /data/web/virtuals/15353/virtual/www/domains/bvt-web.cz/index.php on line 315

Fatal error: Cannot use string offset as an array in /data/web/virtuals/15353/virtual/www/domains/bvt-web.cz/index.php on line 315